Wycieczka na Jasną Górę do Częstochowy

Black Madona Tour Czestochowa

Miasto jest znane ze słynnego klasztoru Paulinów oraz sanktuarium Matki Boskiej na Jasnej Górze, gdzie znajduje się cudowny obraz Czarnej Madonny.

Miliony pielgrzymów z całego świata przybywają do Częstochowy. W mieście będącym centrum kultury Łużyckiej znajduje się muzeum miasta, a zaledwie 15 kilometrów od centrum w Olsztynie można zobaczyć ruiny zamku z czasów średniowiecznych.

Częstochowa jest miastem o ponad 750cio letniej historii, usytuowanym w sercu południowej Polski, na granicy dwóch regionów geograficznych: Wyżyny Śląskiej oraz Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej.

Miasto Częstochowa jest ważnym sanktuarium religijnym skupionym wokół kultu obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej, lepiej znanej jako Czarna Madonna. Przez stulecia zanotowano wiele dowodów wskazujących na cuda, które dotknęły pielgrzymów udających się do wyjątkowego obrazu. Podczas gdy większość pielgrzymów skupia się na obrazie, warte zobaczenia są także wota zgromadzone w klasztorze ofiarowywane Czarnej Madonnie przez stulecia. Ofiarowane dary są rozmaite począwszy od mieczy i bereł aż do różańców zrobionych z suszonego chleba w obozie koncentracyjnym.

KrakowShuttle organizuje prywatne oraz łączone transfery do Częstochowy dla turystów indywidualnych oraz grup. O szczegóły zapytajcie Państwo naszego przedstawiciela.

Price includes
Door to door transportation +
English speaking guide in Jasna Gora +
Entrace fees +
Insurance +
Comments are closed.