Wycieczka do Oświęcimia i Wadowic

blank

Całodniowa wycieczka wokół poludniowo-zachodniego rejonu Małopolski. Dwa bardzo ważne miejsca w historii Polski i jedna firma organizująca taką wycieczkę.

blankOświęcim jest znany na całym świecie jako symbol terroru i ludobójstwa, Holocaust był prowadzony przez Nazistów na przedmieściach miasta Oświęcim, które podobnie jak inne regiony Polski był okupowany przez Niemców podczas II wojny światowej. Obozy Oświęcim i Brzezinka zostały wyzwolone w styczniu 1945 roku. Zachowane fragmenty obozów, zeznania ocalałych oraz wyzwolicieli, a także zgromadzona dokumentacja nie pozostawiają wątpliwości co do skali zbrodni przeciw ludzkości, jaka została popełniona w tym miejscu. Z Państwa hotelu do Oświęcimia i Brzezinki – zwiedź dwa obozy z KrakowShuttle.

Jak wygląda wycieczka? Zostaniecie państwo odebrani przez naszego kierowcę z hotelu z samego rana. W Oświęcimiu będziecie mogli zwiedzać obóz z przewodnikiem lub na własną rękę. Następnie kierowca zabierze Was do Brzezinki, a po zwiedzaniu dwóch obozów zawiezie do Wadowic. Po południu wrócicie Państwo do miejsca swojego zakwaterowania.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>