Wycieczka do Kopalni Soli i Nowej Huty

Niewielka runda wokół wschodniej części Krakowa. Odwiedź Kopalnię Soli w Wieliczce i weź udział w wycieczce przez starą komunistyczną dzielnicę Krakowa.

Jeśli wydaje się Państwu, że widzieliście już wszystkie kościoły w Krakowie i nie możecie znieść perspektywy kolejnego dnia spaceru po Rynku Głównym…. Zaledwie 10 km na wschód od Krakowa odnajdziecie podziemne historyczne komnaty, szyby oraz jaskinie ozdobione licznymi rzeźbami. Kopalnia Soli w Wieliczce jest jedynym takim miejscem na świecie, gdzie wydobycie jest kontynuowane od czasów średniowiecza. W dawnych czasach proces wydobycia oraz rezultaty wykopów ziemnych mogli zobaczyć jedynie członkowie wyższych klas. Na szczęście od tamtego czasu system społeczny w Wieliczce stał się bardziej demokratyczny i dziś możemy zaprosić Państwa do podziwiania wspaniałych kaplic wykutych w soli, urzekających podziemnych jezior będących pozostałościami prac wydobywczych.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>