blank

Brakuje Wam czasu, aby zwiedzić Oświęcim i Kopalnię Soli? Teraz zwiedzenie tych dwóch miejsc w ciągu jednego dnia jest możliwe i to bez żadnych komplikacji w planie Państwa podróży. Mimo, że będziecie musieli zacząć dzień wczesnym rankiem, będziecie w stanie zwiedzić Oświęcim i Brzezinkę, kopalnię, a do Krakowa wrócicie wieczorem w porze kolacji.

Dla osób z napiętym harmonogramem podróży i nie mogących poświęcić zbyt wiele czasu na zwiedzanie mamy specjalną ofertę – Muzeum w Oświęcimiu oraz Kopalnia Soli w Wieliczce w jeden dzień. Program wycieczki jest starannie zaplanowany i zorganizowany w taki sposób, aby w ciągu jednego dnia mogli Państwo odbyć dwie wycieczki z przewodnikiem i zobaczyć wszystko co sobie zaplanowaliście.

Nasz kierowca odbierze Państwa wcześnie rano z miejsca zakwaterowania. Najpierw udacie się Państwo do Muzeum w Oświęcimiu, gdzie w towarzystwie licencjonowanego przewodnika zwiedzicie obóz w Oświęcimiu i Brzezince. Ku czci ofiar Holocaustu w roku 1947 władze Polski ufundowały muzeum przy obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu. Dwa obozy są dostępne dla zwiedzających:

  • Oświęcim I, pierwotny obóz koncentracyjny, który służył za centrum administracyjne dla całego obiektu i stał się miejscem śmierci blisko 70 00 osób, głównie więźniów wojennych pochodzenia polskiego i rosyjskiego.
  • Oświecim II – Brzezinka, obóz zagłady w którym zginęło przynajmniej 960 000 Żydów, 75 00 Polaków oraz 19 000 osób innych narodowości. Obóz w Brzezince był największym ze wszystkich nazistowskich obozów zagłady.

Po wizycie w obozie w Oświęcimiu i Brzezince nasz kierowca zabierze Państwa do Kopalni Soli w Wieliczce.

Kopalnia Soli w Wieliczce jest uznawana za jeden z siedmiu cudów Polski i od roku 1978 znajduje się na Światowej Liście Dziedzictwa Unesco.
W kopalni weźmiecie Państwo udział w trwającej 2,5 godziny wycieczce z przewodnikiem, podczas której będziecie mieć okazję odkryć piękno podziemnego świata kopalni – korytarze, komory i kaplice wykute w soli. Kopalnia sięga 327 metrów w głąb ziemi i składa się z niemal 300 km korytarzy oraz 3000 komór. Trasa turystyczna obejmuje 3,5 km podziemnych korytarzy.

Po zwiedzaniu Kopalni Soli udacie się bezpośrednio do miejsca zakwaterowania w Krakowie, gdzie będziecie Państwo mogli odpocząć po pełnej wrażeń wyprawie.

Price includes
Door to door transportation +
Documentary movie +
English speaking guide in Auschwitz and Birkenau +
English speaking guide in the Salt Mine +
Admission to the Salt Mine +
Insurance +
Lunch set +