Catholic Tour

blank

Wycieczka szlakiem Papieża Jana Pawła II (Wadowice – Kalwaria Zebrzydowska – Łagiewniki) jest niezwykłą okazją do odwiedzenia miejsc silnie związanych z osobą Ojca Świętego.

W Wadowicach, rodzinnym mieście Papieża, zwiedzimy muzeum poświecone Janowi Pawłowi II. Mieści się ono w domu, w którym wychował się Papież. Znajdziemy tam wystawę ilustrującą życie Jana Pawła aż do opuszczenia Krakowa i udania się do Rzymu w 1978 roku. W Wadowicach zobaczymy również Bazylikę posiadająca plebanię z XV wieku oraz chrzcielnicę, przy której ochrzczono małego Karola Wojtyłę.

Kolejny punkt wycieczki, Kalwaria Zebrzydowska, słynie z Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego. Początki budowy tego niezwykle ważnego ośrodku kultu maryjnego datuje się na początek XVII. Obecnie, na terenie parku Sanktuarium znajduje się : bazylika i klasztor OO. Bernardynów p.w. Matki Bożej Anielskiej, Wyższe Seminarium Duchowne OO. Bernardynów, 42 kościoły i kaplice tworzące tzw. Dróżki kalwaryjskie.

To właśnie tutaj, przed obrazem Matki Boskiej Kalwaryjskiej, Jan Paweł II wielokrotnie modlił się jako dziecko, ksiądz, biskup, a później Papież.

Kalwaria Zebrzydowska, jako jedyna na świecie kalwaria została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO dnia 1 XII 1999 roku.

Na koniec wycieczki zaplanowana jest wizyta w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowskich Łagiewnikach.

Sława Sanktuarium jest nierozerwalnie związana z życiem i działalnością św. siostry Faustyny Kowalskiej, propagatorki kultu Bożego Miłosierdzia. Od lat 40. XX wieku pielgrzymi odwiedzają Łagiewniki chcąc zobaczyć słynny obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Do dynamicznego rozwoju kultu Miłosierdzia Bożego przyczynił się także Jan Paweł II, który podczas swojej drugiej wizyty w Łagiewnikach poświęcił nowo wzniesioną na placu Sanktuarium, bazylikę.

Price includes
Door to door transportation +
Entrace fees +
Insurance +
English speaking driver +